איך לבצע מחקר מילות מפתח בגוגל

שי כהן

במאמר זה נדבר על החשיבות של שימוש נכון במילות מפתח על מנת לוודא שהלקוחות הפוטנציאלים שלכם מודעים לקיומו של האתר שלכם

לשתף זה לאהוב
איך לבצע מחקר מילות מפתח בגוגל
תוכן עניינים:
להצעת מחיר
הטופס נשלח בהצלחה.
נחזור אליך בתוך 24-48 שעות.
שגיאה! בדוק את הטופס שוב

אחד הדברים החשובים ביותר עבור כל בעל עסק הוא כמובן אתר אינטרנט פעיל. עם זאת, גם לאחר שכבר בניתם אתר אינטרנט מושקע אתם צריכים לוודא שהלקוחות הפוטנציאליים שלכם נחשפים לקיומו ושאתם לא מפספסים אף לקוח. אחת הדרכים שיכולות לעזור לכם בזה היא שימוש נכון במילות מפתח. אם אתם לא יודעים על מה מדובר, כאן תקבלו את כל המידע.

בידקו חינם את מילת המפתח שלכם לבדיקה במערכת Semrush (אפשר להקליד בעברית)

קבלו תובנות גדולות יותר מהכלי מחקר של גוגל אדס

מהם מילות מפתח בגוגל?

מילות מפתח הן מילים שלמעשה נועדו לקשר בין מה שאנשים מחפשים בחיפוש גוגל ובין מה שאתם מפרסמים במקום שבו התוכן שאתם משווקים מפורסם. מילות מפתח הן מילים מרכזיות שקשורות למוצר שלכם וכמובן הן צריכות להיות מילים שבסבירות גבוהה מי מחפש את המוצר שלכם יעשה בהם שימוש.


חברת גוגל מאפשרת לכם לקבל שירות שבעזרתו כל מי שיחפש מילים מסוימות ייחשף לדף שלכם ויוכל לקבל את השירות שאותו אתם מציעים. ישנם מספר כלים שבהם אתם יכולים לעשות שימוש כדי לקבל את מילות המפתח החשובות ביחס למוצר שלכם, ועל חלקם תוכלו לקרוא כאן בהמשך.

מדוע חשוב לבצע מחקר מילות מפתח לפני כל פרויקט?

מחקר של מילות מפתח הוא כלי חשוב במיוחד כדי לייעל את הפרסום שלכם. אחרי שאתם משקיעים כל כך הרבה משאבים וזמן בפרסום, הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שהפרסום הזה נעשה בצורה אפקטיבית. מחקר של מילות מפתח לפני כל פרויקט עוזר לכם להבין מהן המילים שאותן הלקוחות הפוטנציאליים שלכם מחפשים וכך תוכלו לוודא שהם מגיעים עד אליכם.

בלי מחקר אפקטיבי של מילות מפתח הפרסום של המוצר שלכם עלול לרדת לטמיון. בסופו של דבר התחרות ברשת קשה כיון שכמות המידע הקיים היא אינסופית. המלאכה העיקרית שלכם היא לדאוג שלמרות כמות המידע הרבה דווקא המידע שלכם הוא זה שיבלוט מעל כולם.

איך לבצע מחקר מילות מפתח?

כדי לאתר מילות מפתח עומדות לרשותכם אפשרויות רבות. חלק מהאפשרויות הן בתשלום אולם חלקן חינמי ואתם יכולים לעשות בהן שימוש חופשי. רוב הכלים העומדים לרשותכם עובדים בצורה כזו שבה אתם כותבים את המילים של החשובות שקשורות למוצר שלכם ובתגובה אתם מקבלים את מילות המפתח החשובות שקשורות לנושא.

לפניכם דוגמאות למספר כלים שמאפשרים לכם לבצע מחקר יעיל ביותר של מילות מפתח: Keywordtool.co.il, Lslgraph, Keyword Tool Dominator. אלו רק מקצת מהכלים שעומדים לרשותכם. חלק מהכלים הם חינמיים וחלקם עולים כסף. כך שעליכם לעשות הוא רק לבחור את הכלי שנוח לכם לעבוד אתו ולבדוק כיצד אתם מנצלים אותו בצורה המיטבית.

הכלי לתכנון מחקר מילות המפתח של גוגל

חברת גוגל עצמה גם היא מאפשרת לכם לעשות שימוש בכלי שלה כדי לברור את מילות המפתח הנכונות עבור המוצר שלכם. עם זאת, הכלי פתוח לשימוש רק עבור מי שעושה שימוש בחשבון הפרסום של גוגל אדס, כלומר מי שמשלם לגוגל תמורת פרסום. למעשה העובדה הזו גורמת לך שהכלי הזה הוא למעשה כלי שעולה כסף, אולם עדיין, הוא כלי משתלם מאוד.

הכלי הזה עוזר לכם לראות את הנתונים המדויקים ביחס למילות המפתח שאותם תקלידו ובנוסף הוא גם ימליץ לכם באופן אוטומטי על ביטויים שבהם כדאי לכם לעשות שימוש. למעשה מדובר בכלי יעיל מאוד, ובתור מפרסמים, כדאי לכם מאוד לעשות בו שימוש.

אנחנו ב SFB משתמשים בכלי מתקדם יותר בשם Semrush ובתשלום לצורך מחקר מילות מפתח, מתחרים, מיקומים ועוד המון תכונות שעוזרות לנו לנתח מידע ולקבל מסקנות איכותיות יותר עבור הלקוחות שלנו.

לסיכום

בחירה של מילות מפתח היא צעד חשוב בדרך לפרסום אפקטיבי. כל שעליכם לעשות הוא רק לבחור את הכלי המתאים שבעזרתו תוכלו לבצע מחקר אפקטיבי של מילות המפתח וכך להבטיח שהפרסום של המוצר שלכם יהיה פרסום יעיל יותר.

איך לבצע מחקר מילות מפתח בגוגל

שי כהן, בן 31, נשוי + קטנציק חמוד להפליא.מנכ"ל ובעלים של חברת SFB Digital Marketing Ltd