שיפור מהירות אתרים - וורדפרס

תאריך:
עודכן לאחרונה:

למהירות אתר אינטרנט יש חשיבות גדולה, מחווית המשתמש ועד הדירוג שלנו מול גוגל, קראו את המאמר על מנת ללמוד כיצד ניתן לשפר אותה

לשתף זה לאהוב
שיפור מהירות אתרים - וורדפרס
להצעת מחיר
הטופס נשלח בהצלחה.
נחזור אליך בתוך 24-48 שעות.
שגיאה! בדוק את הטופס שוב

למה מהירות טעינת האתר חשובה כל כך?

למהירות טעינת האתר שלנו חשיבות מאוד גבוהה כיוון שראשית זה מה שמפריד בין המפגש של הגולש לאתר שלך והרושם הראשוני של האתר.המון גולשים גם עכשיו חווים את הבעיה הזאת של אתרים איטיים וחוסר סבלנות לא חסר אצל אף אחד מאיתנו ומאמין שגם לא אצלך. כי להמתין יותר מידי זמן עד שאתר שנכנסת לגלוש בו ייטען 5 שניות יכולים להרגיש כמו נצח בעידן הדיגיטלי של היום.אתר מהיר יותר יביא ליותר גולשים לאתר יותר המרות ופחות נטישות!מחקרים מעידים וגם לקוחות שלנו שעצם שיפור מהירות האתר הניבה להם יותר כניסות לאתר יותר לידים ויחד עם זאת יותר הכנסות.חשוב להבין שנכון זה מאוד כיף להיות עם האתר הכי יפה בנישה שלך אך אתר יפה לא אומר בהכרח חווית משתמש טובה. קחו בחשבון תמיד את מהירות האתר שלכם בעת הקמת אתר חדש או בעת שדרוג האתר. הימנעו מאלמנטים מיותרים שסתם עושים לכם כיף בעיניים אך לרוב מכבידים על זמן טעינת האתר.כמו שאתם בטח מבינים ראשית רשמתי למה זה חשוב כל כך בעיני הגולש ולא בעיני גוגל, שכן גוגל רוצה הכל לטובת הגולש ושכל האתרים במנועי החיפוש שלה יהיו לשביעות רצונו במיוחד בחווית המשתמש.בנוסף לכך לגוגל יש חשיבות גבוהה למהירות האתר מהסיבות שציינתי קודם לכן לדירוג שלו.נכון זה רק עוד פרמטר מבין ה - 200 ומשו לדירוג האתר אך הוא פרמטר חשוב שאין להקל בו ראש בשביל הגולש ולא רק בשביל גוגל!

בדיקת מהירות האתר בגוגל - מה הדוח כולל?

  • הצגת התוכן הראשוני (FCP - First Contentful Paintׂׂׂ) - זה הזמן שהטקסט או התמונה הראשונים מוצגים לגולש.
  • הצגת התוכן העיקרי - (FMP - First Meaningful Paint) - מודד את הזמן של האתר עד שהוא מציג את התוכן העיקרי לגולש.
  • מדד המהירות - בודק את המהירות עד שמוצג תוכן שהוא חזותי לגולש.ועוד המון פרמטרים שעליהם תוכלו לראות לאחר שתעשו בדיקה לאתר שלכם באתר הרשמי של גוגל לבדיקת מהירות זמני טעינה כאן.

כלים מומלצים לבדיקה של מהירות טעינת האתר?

יש לא מעט כלים ברשת אך לפני שאתם מתחילים לבדוק בכולם ולהתבלבל קחו בחשבון כל כל כלי נותן אמנם פחות או יותר את אותם נתונים אך הציון מוצג ומחשוב בצורה שונה מכלי בדיקה אחד לאחר.לכן אני מאמין שיש לדבוק בכלי אחד שהוא אמין ולשפר בהתאם לתוצאות בדיקה שהוא נותן לאתר שלכם.בין הכלים תוכלו למצוא:

  • הראשון כמובן הוא של גוגל עצמה זהו אחד הכלים הכי נפוצים שבודקים איתם מהירות (ובינינו זה הכלי שקובע) -  Google Page Speed.
  • כלי נפוץ נוסף זה GTmetrix - אפשר לאסוף משם המון נתונים בכדי לשפר את התוצאות הכלי נותן ויזואליות נוחה ופשוטה להבנה עם מפל מסודר ופירוט מפורט (שימו לב כי כשאתם עושים בדיקה להעביר את מיקום הבדיקה ללונדון שהכי קרובה אלינו לישראל).
  • Pingdom זהו עוד כלי נחמד שיחסית דומה ל - gtmetrix שגם היתרון שלו זה לבחור את מיקום הבדיקה אך אני אישית לא משתמש בו.
  • כלי נוסף זהו WebPagetest שגם מבצע בדיקה מאוד יסודית ונותן המון תובנות על האתר.

מהם הדרכים לשיפור מהירות האתר?

יש לא מעט פעולות שיעזרו לשפר את מהירות טעינת האתר שלכם ואמנה לכם כמה מהם כאן שתוכלו להיעזר בהם.שימו לב! יש לגבות האתר האתר במלואו דרך השרת לפני ביצוע הפעולות.

שרת אחסון מהיר ומאובטח

שרת אחסון זה הדבר העיקרי אותו אתם צריכים לבדוק לפני שאתם מתחילים לשפר עשרות דברים לשיפור המהירות באתר שלכם, בחרו שרת שקרוב לקהל היעד שלכם שרת מהיר מאובטח ושיש בו גיבויים יומיים וכמובן עם שירות ותמיכה טכנית מהיר ויעיל.לפני בחירת שרת או מעבר שרת קחו בחשבון שהוא יענה על כל הצרכים של האתר שלכם.אחסון אתרים קלאודוייז החל מ- 10$ בחודש בלבד!25% הנחה ל- 3 חודשים ראשונים!לניסיון ללא עלות

שימוש בתוסף wp-rocket

באמצעות התוסף הזה וממש בכמה קליקים בודדים ניתן לשפר משמעותית המון פרמטרים באתר לשיפור המהירות שלו. כן זהו תוסף בתשלום (ששוה כל שקל) ואני אישית משתמש בו לאתר שלי ולאתרים של לקוחותיי. למידע נוסף על התוסף »כמובן שמעבר למה שנאמר על התוסף שאכן עושה זאת ל"כמה קליקים והאתר מהיר" ניתן לבצע הרבה הרבה יותר באמצעות למידה מעמיקה יותר של שיפור מהירות אתרים.

שימוש בתוסף קאש

במשפט אחד המטרה של תוסף קאש זה לשמור גרסה של האתר בשרת וברגע שהגולש נכנס במקום לטעון את האתר מחדש הוא מציג את הגרסה השמורה ובכך חוסך משמעותית את זמן הטעינה. יש לא מעט תוספים שייתנו לכם מענה על כך במערכת ניהול התוכן וורדפרס אך שימו לב כי לא כל התוספים החינמיים עושים את העבודה כמו שצריך.

כווצו את התמונות

כל אתר שאני ניגש אליו כדי לשפר את המהירות תמיד אני אפגוש בתמונות שגודלם עולה על כל דימיון. לאתרים של לקוחות אנו לא מעלים תמונה שגודלה עולה על 100KBאמנם ישנם תוספים לכיווץ תמונות בוורדפרס אך השתדלו להעלות אותם מראש למדיה בוורדפרס שהם מכווצים ובהתאם למידת הרזולוציה אותה תציגו באתר שלכם.אפשר להשתמש בtinypng לצורך כיווץ התמונות.

הפעילו דחיסת gzip

דחיסת gzip זה אומר לצמצם את סך גודל הקבצים שנשלחים מהשרת שלךוחוסך המון זמן בטעינת האתר.כיום רוב שרתי האחסון מציעים את זה בחבילה שלהם ואין צורך לעשות דבר בעניין הזה, אך במידה ואין לך את האופציה הזאת משרת האחסון יש להוסיף קוד ידנית לקובץ ה htaccess.

קוד נקי ומכווץ

חשוב לשמור על קוד ללא שגיאות כמובן ושיהיה כמה שיותר קצר אפשרי גם לכווץ את הקוד שבאתר את ה html, css, javascript שכן יפחית את כל הריווחים המיותרים בקוד וכך יוריד את משקל הדף.

שימוש נכון בפונטים

אני רואה לא מעט אתרים שלראשונה בחייהם מעצבים את האתר שלהם אך לא לוקחים בחשבון שהם משתמשים ב 10 סוגי פונטים שונים ובכך מגדילים את מספר הבקשות שרת שלהם ומכבידים מאוד על זמני הטעינה.נכון להשתמש בכמות מינימלית של פונטים לא יותר מ - 3 סוגי פונטים.

תוספים מיותרים או לא מעודכנים

לשמור על תוספים מעודכנים חשוב קודם כל בשביל אבטחת האתר בראש ובראשונה וכן למהירות שכן המפתחים תמיד משפרים את המוצר שלהם.שמרו על כמות תוספים מינימלית בוורדפרס מה שלא צריך פשוט תמחקו אל תשמרו תוספים מיותרים שאין לכם שימוש בהם שכן הם מכבידים גם הם.שימו לב גם בן כל תוסף שאתם מורידים ומפעילים שאין לכם תוסף אחר שעושה את אותה פעולה שכן זה יכול להתנגש ולגרום לבעיות.

צמצמו בקשות מיותרות

יש תוספים מסויימים שמופעלים בכל טעינת עמוד באתר שלכם ובלי צורך באמת שכן אין בו שימוש בעמודים מסויימים.הפסקת פעולת התוסף בעת טעינת דף שהוא לא הכרחי תצמצם את בקשות השרת וכך תאיץ את מהירות טעינת הדף.פלאגין נחמד שיכול לעזור לכם לבצע זאת הוא Plugin Organizer

מסקנות

מהירות אתר זהו אחד הפרמטרים החשובים ביותר להצלחת האתר שלך ולא משנה מה היעד שלו שכן זהו הפעולה הראשונית שגולש מבצע במפגש שלו במנוע החיפוש.מספיק לבצע את הפעולות האלו כדי לשפר את מהירות האתר שלכם שכן יש לה אפקט קריטי לרושם הראשוני עם הגולש.

איך אנחנו יכולים לעזור לך?

ב SFB אנו מאמינים שכל אחד נמצא במקצוע שלו אך יש שמנסים לעשות זאת לבדם שזה יופי ללמידה שלהם ולהעשרת הידע.אנחנו כאן כדי לעשות זאת בשבילך ולשפר את מהירות האתר שלך בצורה הכי טובה שיש ובזמן קצר כדי שאתה והגולשים שלך תוכלו ליהנות מאתר מהיר ומהפירות שזה יניב לך.פשוט מלא את הטופס ואנו נחזור אליך בהקדם.

שיפור מהירות אתרים - וורדפרס

שי כהן, בן 31, נשוי + קטנציק חמוד להפליא.מנכ"ל ובעלים של חברת SFB Digital Marketing Ltd

מידע נוסף בנושא
לכל המאמרים