בניית אתרי איקומרס - המרכיבים העיקריים לביצועים גבוהים

בניית אתר איקומרס עבור העסק יכולה להוות משימה לא פשוטה. במאמר אספק לך את הדברים החיוניים שחשוב לקחת בחשבון בבניית האתר.

שי כהן
עודכן לאחרונה:
בניית אתרי איקומרס - המרכיבים העיקריים לביצועים גבוהים

נשוי ואבא ל-2 ילדים מדהימים, חי ונושם פרסום ממומן ומנכ"ל חברת אס.אף.בי. דיגיטל מרקטינג בע"מ

בניית אתרי איקומרס - המרכיבים העיקריים לביצועים גבוהים

מהו אתר איקומרס?

אתר איקורמס הוא אתר שמאפשר ביצוע של הליך המכירה דרך האתר עצמו. בדרך זו בעל האתר יכול לפרסם את המוצר או השירות שהוא מספק ולאפשר לקונה לבצע את הרכישה דרך האתר. למעשה כיום אין הבדל בין חנות לבין אתר אינטרנט – שניהם מהווים פלטפורמה לביצוע מכירות וייצור הכנסה.

לאחר כמובן הקמת אתר האיקומרס שלכם יש מגוון דרכים להביא תנועה איכותית לאתר שתרכוש מכם את המוצרים או השירותים אותם אתם מציעים. ניתן לפרסם בגוגל ברשת החיפוש, בגוגל שופינג, ניתן לשלב זאת עם פרסום בפייסבוק, או לשלב זאת באמצעות קידום אורגני ולהינות בזמן הארוך מתוצאות מדהימות.

בניית אתר איקומרס לעסקים - איך עושים את זה:

מומלץ להתאים את בניית אתר האיקומרס לעסק ולקהל הלקוחות הפוטנציאלי עבורו. זאת ניתן להשיג באמצעות מחשבה רבה על אופי העסק, הבידול העסקי והפוטנציאל של העסק כבר מהשלבים ההתחלתיים. יש לחשוב גם על הפאן העיצובי של האתר ולהוסיף לו פונקציות בהתאמה.

חשוב לוודא כי האתר מהיר ורספונסיבי מספיק על מנת שיוכל להתאים לצרכים שלכם, ולהזין את התכנים והמוצרים שלכם בקלות. שימו לב! יתרון חשוב שיש לבניית אתר איקומרס דרך מערכת ידידותית למשתמש היא העובדה שהיא יכולה לחסוך לכם שכירת גרפיקאים לתקופה מוגבלת. זאת משום שאתם יכולים פשוט להפעילה בעצמכם.

ישנם לא מעט מערכות לבנייה וניהול של אתרי איקומרס, אך הידידותיות ביותר הינם וורדפרס-ווקומרס שניתן לבנות באמצעות אלמנטור ועוד תוספים למיניהם, בנוסף יש את שופיפיי שזוהי פלטפורמה מצויינת לבניית אתר איקומרס וניהול חנות, ויש גם מערכות סגורות כגון קונימבו וכדומה שפחות מומלצות לפי דעתי האישית.

מעוניינים באתר איקומרס למכירת מוצרים?

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים

למה כדאי לנהל אתר איקומרס ואיך לנהל אותו?

התשובה הפשוטה: הקמת אתר איקומרס מגדילה משמעותית מכירות. שימו לב! אתר איקומרס דורש תחזוקה וניהול מעבר להזנת מוצרים בלבד. זכרו כי עבודת תחזוק האתר איננה נגמרת בעיקר עקב העובדה שהתחרות לא מסתיימת אף פעם.

עליכם להיות עם עין פתוחה כל הזמן לעבר המתחרים ולבדוק את פעולותיהם. כך תוכלו להבין מה דרוש בשוק מבחינה שיווקית ומבחינת אפיון ועיצוב אתר איקומרס.

הזנת מוצרים ותחזוק האתר כרוכה בזמן לא מועט וזה בכדי שהאתר שלכם יהיה עדכני הן מבחינת עדכוני אבטחה, מהירות ועוד.

מה חשוב שיהיה באתר איקומרס?

דגש חשוב שיש לתת לאתר איקומרס הוא אבטחה. כאשר מדובר במסחר אלקטרוני יש לוודא כי פרטי האשראי של הלקוחות מוגנים ברמה הגבוהה ביותר. משום כך, רצוי מאוד לא לאחסן את פרטי האשראי של הלקוח לקבל אישור ממנו במידה והדבר נעשה.

כמו כן, במידה ואתם מאחסנים את פרטי האשראי של הלקוח חובה לוודא שהם מוצפנים בתוך מסד הנתונים. מעבר לכך, כדאי להתקין תעודת אבטחה בתוקף ולהשתמש בתקן HTTPS (שנחשב בגדר התקן חובה מבחינת גוגל). מומלץ גם לאפשר תשלום באמצעות הטלפון ו- Paypal וכמובן ביט, אפל פיי, גוגל פיי וכל מה שניתן על מנת להגדיל את היצע הלקוחות שאין להם מוטיבציה להכניס פרטי אשראי.

לסיכום:

אתר איקומרס שימושי וחשוב מאוד עבור בעלי עסק המעוניינים להגדיל את המכירות ולהרחיב את קהל לקוחותיהם. לכן רצוי מאוד לנהל ולתחזק אתר איקומרס המתאים לצורכיכם ולצרכי לקוחותיכם. הקפידו על ממשק וחוויות לקוח נוחים כדי להשאיר רושם טוב על הלקוחות ולהגביר את הסיכוי לקנייה חוזרת. כמו כן, ודאו כי פרטי האשראי שלהם מוגנים ובטוחים כדי לשמור על פרטיהם. זכרו שהאתר שלכם זו החנות שלכם משמע העסק שלכם ולכן חשוב לטפח אותו בהתאם.

לשתף זה לאהוב
בניית אתרי איקומרס - המרכיבים העיקריים לביצועים גבוהים

נשוי ואבא ל-2 ילדים מדהימים, חי ונושם פרסום ממומן ומנכ"ל חברת אס.אף.בי. דיגיטל מרקטינג בע"מ

מידע נוסף בנושא
לכל המאמרים