פרסום ביוטיוב

פרסום ביוטיוב

עסקים שמעוניינים לשפר את הנוכחות הדיגיטלית שלהם ברשת, ולהגיע אל קהלי יעד חדשים וממוקדים, יכולים לעשות שימוש במגוון רחב של ערוצי פרסום דיגיטליים. אחד מן הערוצים המשמעותיים והאפקטיביים ביותר שיכול לאפשר לאותם עסקים חשיפה איכותית הוא הפרסום ביוטיוב, הפרסום מתבצע מתוך מערכת הפרסום של גוגל.

יוטיוב היא פלטפורמת הוידאו הגדולה בעולם. ככזאת, היא מארחת סרטונים שונים באורכים שונים, ובאיכויות משתנות. הפרסום ביוטיוב מאפשר לעסקים להגיע אל קהל יעד שנמצא במיינדסט של צפיה בוידאו, קשוב לכך, ויכול לקבל מצפיה בוידאו ערך מוסף אמיתי.

מהם היתרונות שמספק הפרסום ביוטיוב למפרסמים?

הפרסום ביוטיוב הוא בעל יתרונות רבים ומגוונים עבור בתי עסק שבוחרים בערוץ הזה כערוץ שיווק משמעותי ומרכזי:

יתרון מספר 1: וידאו משדר סמכות

על מנת לייצר וידאו איכותי, לא די בכתיבה של כמה שורות תוכן. וידאו איכותי מצריך מעורבות של אנשי מקצוע רבים: תסריטאים וצלמים, אנשי סאונד ותפאורה, מלבישים, שחקנים, עורכים ועוד ועוד. הפקה כזאת היא לרוב יקרה מערוצי פרסום אלטרנטיביים, ולכן גם משדרת סמכות. כאשר גולש נתקל בסרטון איכותי של מותג ברשת, הוא נתפס בעיניו כמותג שהוא אוטוריטה בתחומו, שיש לו את התקציב, הזמן והמשאבים הפנויים על מנת לייצר את הוידאו האיכותי הזה.

יתרון מספר 2: הפרסום ביוטיוב מאפשר להעביר מסרים שלא ניתן להעבירם בדרך אחרת

אחד היתרונות הבולטים ביותר של פרסום באמצעות וידאו הוא היכולת להגיע אל קהל היעד עם תוכן ברור, מוסבר, ומודגם, במאמץ קטן מאוד. אם, לדוגמה, אתם מעוניינים לשווק מוצר דיגיטלי כלשהו, להדגים את אופן הפעולה שלו, או להסביר כיצד ניתן לתפעל תקלות שונות במוצר, וידאו הוא פורמט איכותי הרבה יותר מטקסט, שכן הוא מאפשר לגולשים להתרשם באופן חזותי מן הפעילות של המוצר או השירות. פעולות כמו הרכבה של רהיט, חיבור מכשיר חשמלי חדש ופעולות רבות נוספות, הן פעולות שקל הרבה יותר להסביר באמצעי כמו וידאו.

יתרון מספר 3: וידאו משפר את המעורבות של קהל הלקוחות הפוטנציאלי

פרסום ממומן ביוטיוב משפר באופן ניכר את המדדים השונים שמצביעים על רמת המעורבות של קהל היעד והקשר שלו עם אסטרטגיית התוכן של המותג. בתוך כך, וידאו מקטין שיעורי נטישה, מגדיל את משך השהיה באתר, מגדיל את מספר הצפיות בעמודים שונים באתר, משפר המרות, מעודד גולשים להשאיר פרטים ולהתקשר מול המותג ועוד. ככל שקהל היעד מעורב יותר, כך הוא גם נוטה יותר לשתף, לתייג, להגיב, להצטרף לדף האוהדים של המותג, ולמעשה, לבצע פעילות שגם אם אין לה תרומה ישירה לשורת הרווח של המותג, היא בהחלט יכולה להיות פעילות מסייעת בהפצה של תכנים שונים ובהגברת המודעות למותג.

יתרון מספר 4: הפרסום ביוטיוב מאפשר לקהל היעד להישאר פסיבי

בואו נודה על האמת: כצרכנים, אנחנו מוצפים במסרים שיווקיים מכל עבר. היכולת בפועל להקדיש את הקשב הנדרש לכל מסר המועבר אלינו באמצעות באנרים, מיילים, מודעות פרסומיות, דפי נחיתה אליהם אנחנו מגיעים ועוד – היא מוגבלת ביותר. מבין כלל הערוצים שבהם מסופקים לנו, הצרכנים, מסרים כאלו, אפשר למצוא כאלו שדורשים קשב רב, כמו קריאה של מאמרים ארוכים ומורכבים, וגם כאלו שמאפשרים לצרכנים להישאר פסיביים יחסית.

פרסום ממומן ביוטיוב מאפשר לעסקים להגיע אל קהל הלקוחות שלהם גם כאשר לקהל היעד אין את היכולת או הרצון להשקיע משאבים רבים בעיבוד של התוכן השיווקי. מדובר ביתרון משמעותי, שכן הוא מאפשרת הגדלה משמעותית של קהל היעד אליו אמורים להיות מיועדים המסרים.

שיחה אחד על אחד עם שי

לפרסום מקצועי ביוטיוב השאירו פרטים

סוגי מודעות שניתן לייצר בפלטפורמת הפרסום של יוטיוב

יוטיוב מספקת למפרסמים דרכים שונות להגיע אל קהל היעד שלהם באמצעות מודעות שיווקיות. על מנת לפרסם מוצרים או שירותים, יכולים מפרסמים לעשות שימוש בשיטות הפרסום הבאות:

מודעות וידאו הניתנות לדילוג – מדובר במודעות שמאפשרות לגולש לדלג עליהן לאחר 5 שניות מרגע תחילת ההקרנה שלהן. מודעות אלו אמנם לא מבטיחות חשיפה מלאה של גולשים למותג, אך נחשבות זולות יותר, ונתפסות כפחות טורדניות.

מודעות וידאו אשר לא ניתנות לדילוג – כאן מדובר במודעות שהגולש חייב להשלים את הצפיה בהן על מנת לעבור לוידאו הבא. הן אמנם מבטיחות את הצפיה אך באותה מידה נחשבות לטורדניות לפעמים, ועלולות לעצבן את קהל היעד.

מודעות באמפר – אלו מודעות שאינן ניתנות לדילוג, אך באורך של 6 שניות. הן משלבות בין היכולת להגיע בודאות אל קהל היעד, והצורך שלא להיות פולשניות וטורדניות מידי. כדי לייצר מודעות כאלו נדרש כישרון רב, ויכולת הפקה מצוינת, שכן המפרסם נדרש לדחוס את המסר השיווקי והצעת הערך בשש שניות או פחות. ניתן אף לייצר סיפור בהמשכים באמצעות מודעות הבמפר וכך להציג לגולש את הסיפור על המותג/המוצר באמצעות 3 סרטונים שונים.

מודעות שכבת על – כאן מדובר במודעות המוצגות על גבי שטחים המיועדים לכך בפלטפורמה, ויכולות לכסות עד 20% משטח השימוש ל הגולש.

כמה עולה לפרסם ביוטיוב?

מחירי הפרסום ביוטיוב משתנים בהתאם לפרמטרים שונים ומגוונים, ולכן ניתן כאן הערכה גסה בלבד. כדי להגיע אל המחירים המדויקים, כמובן, צריכים לקחת בחשבון את כלל הפרמטרים הרלוונטיים.

פרסום רחב היקף עם חשיפה לכמליון וחצי גולשים ביום למשך 24 שעות תעלה כ – 40,000 ₪.
פרסום באמצעות סרטוני קדם לסרטונים השוטפים – במידה והגולש לא לחץ על כפתור הדילוג – המחיר נע בין 8 אגורות לצפיה לכ 15 אגורות לצפיה.

פרסום באמצעות באנרים מתייחס לפרמטרים רבים ולנתוני ההקלקות של הגולשים.

טבלה לדוגמא של עלויות פרסום ביוטיוב והתפוצה המשוערת

עלות מדיה משוערת
תפוצה ייחודית משוערת
עלות לצפיה משוערת
500 ₪
17,000
0.12 ₪
2,500 ₪
83,000
0.12 ₪
5,000 ₪
157,000
0.12 ₪
10,000 ₪
290,000
0.12 ₪

לסיכום

יוטיוב היא פלטפורמה נהדרת שיכולה לשמש בעלי עסקים בהגדלת החשיפה של המותג לקהלי יעד שונים. היא מאפשרת לעסקים להצטייר כמקור סמכות בנישה שבה הם פועלים, להדגים את אופן הפעולה של מוצר או שירות שהם מספקים, לרתום את קהל היעד ולהגביר את המעורבות שלו, וכן לאפשר צריכה פסיבית יחסית של תוכן שיווקי, על ידי קהל היעד.

מה היה לנו במאמר זה
שי כהן
שי כהן

עוסק בשיווק דיגיטלי למעלה מ 5 שנים, מנהל קמפיינים רווחיים ללקוחותיו, מומחה ביצירת אסטרטגיה שיווקית מנצחת, ועוזר לעסקים ומותגים להגיע ליעדים העסקיים שלהם.

לשתף זה לאהוב

שיחה עם שי

להצעת מחיר השאירו פרטים

מאמרים שיכולים לעניין אותך
google partner
שובר פרסום בסך 1,500 ש"ח מגוגל אדס

ממש לא מזמן גוגל אדס הודיעו כי יגדילו את סכום השובר אותו שותפי גוגל פרטנר יכולים להעניק ללקוחות חדשים אשר פותחים להם חשבון חדש בגוגל אדס מ- 300 ש"ח ל 1,500 ש"ח

שירותי קידום אתרים
אילו שירותי קידום אתרים מוצעים לעסקים

אם העסק שלך כבר מחזיק ברשותו אתר איכותי, חשוב שתדע שלא בטוח שזה הכל. שירותי קידום אתרים נועדו לוודא שכל ההשקעה שהשקעת בעת בניית האתר תהיה השקעה מועילה ותוביל לכך שכמה שיותר לקוחות ייחשפו לתכנים שאותם אתה מעלה באתר שלך. ישנם כמה מאפיינים שחשוב שתכיר כדי שהאתר שלך יוביל אותך כמה שיותר מהר להצלחה.

מחקר מילות מפתח בגוגל
איך לבצע מחקר מילות מפתח בגוגל

אחד הדברים החשובים ביותר עבור כל בעל עסק הוא כמובן אתר אינטרנט פעיל. עם זאת, גם לאחר שכבר בניתם אתר אינטרנט מושקע אתם צריכים לוודא שהלקוחות הפוטנציאליים שלכם נחשפים לקיומו ושאתם לא מפספסים אף לקוח. אחת הדרכים שיכולות לעזור לכם בזה היא שימוש נכון במילות מפתח. אם אתם לא יודעים על מה מדובר, כאן תקבלו את כל המידע.

קידום ממומן ביוטיוב
מהו קידום ממומן ביוטיוב?

פרסום ברשת הוא צעד שכל בעל עסק או מי שמעוניין לפרסם מוצר או שירות מסוים חייב לעשות. אחד המקומות החמים ביותר לפרסום הוא יוטיוב, אתר שיתוף הסרטונים הגדול בעולם. פרסום ביוטיוב כולל כמה אפשרויות ועל כולן תוכלו לקרוא במאמר שלפניכם. אז אם אתם מתלבטים לגבי פרסום ביוטיוב, איך זה עובד או אילו סוגי פרסום יש לנו שם, אני כאן כדי לעשות לכם סדר בכל מה שחשוב.

מערכת לניהול משימות
מהם מערכות ניהול המשימות הטובות ביותר

בשנים האחרונות קמו מספר מערכות שמאפשרות לכם לנהל משימות בצורה יעילה ביותר. בין אם אתם מנהלים מספר עובדים גדול, עסק או אפילו חברה, המערכות הללו יכולות להועיל לכם בצורה רבה. ניהול יעיל חוסל לכם זמן יקר וכמובן מוודא שכל משימה שצריכה להתבצע, מבוצעת. כאן תקבלו סקירה על המערכות הטובות ביותר שבעזרתן ניתן לנהל משימות.

להצעת מחיר

צרו קשר

ניתן לשוחח ישירות

פרטי יצירת קשר

שעות פעילות

א' - ה' - 9:00 - 18:00

החלטת להתקדם...
צעד חכם

החלטת להתקדם... צעד חכם

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

שי כהן SFB שיווק דיגיטלי

שנדבר על פרסום העסק שלכם בגוגל?

הניסיון שלי מגיע מעשרות עסקים ומותגים במגוון נישות שאני מניב להם באופן עקבי לידים ומכירות!

השאירו פרטים ואראה לכם איך אני עושה זאת גם עבורכם!

"הכל מתחיל מאסטרטגיה שיווקית מנצחת ומציאת קהל היעד שלכם"

שי כהן SFB שיווק דיגיטלי
דוא"ל
חזור אליי
whatsapp
וואטסאפ
התקשרות טלפון
050-3441221
התקשרות טלפון
שנשוחח
whatsapp
וואטסאפ
mail
חזרו אליי
שי כהן SFB שיווק דיגיטלי

תנו לי לעזור לכם להזניק את העסק

הלקוחות שלי מספרים שכבר בשיחת הטלפון הראשונה שלנו הם הבינו שאני זה הדבר הנכון לעסק שלהם.

ייעוץ או שאלה? אני כאן :)

נעים מאוד אני שי,
אני כאן לענות לכם על כל שאלה שמתעוררת אצלכם. גם אם בא לכם רק להתייעץ אתם מוזמנים.

אפשר כמובן גם לחייג – 050-3441221

אני שמח שהחלטתם להתקדם עם העסק

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם