ניהול קמפיין בפייסבוק

ניהול קמפיין בפייסבוק
מותגים או עסקים בין אם קטנים או גדולים שמעוניינים להגדיל את החשיפה שלהם לקהלי יעד רלוונטיים, יכולים לבחור בפלטפורמת הפרסום של פייסבוק על מנת להפוך את ניהול הקמפיין שלהם לאפקטיבי, מדיד, וממוקד. אילו רכיבים כולל ניהול קמפיין בפייסבוק? מי יכול בפועל להקים ולהגדיר קמפיין בפייסבוק? מהם האלמנטים שחשוב לשים אליהם לב כאשר מגדירים קמפיין בפייסבוק? במאמר הזה ננסה להשיב על כל השאלות האלו.

מהו ניהול קמפיין פייסבוק?

קמפיין פייסבוק הוא כינוי לתהליך שיווקי, שבו בית עסק מגדיר מודעת פרסום שמוצגת לקהל יעד מסוים, ובהקלקה על המודעה הזאת מתרחשת המרה. המרה כזו יכולה לבוא לידי ביטוי בהצטרפות של הגולש אל דף האוהדים של המותג, בהגעה אל דף נחיתה, במילוי פרטים בטופס לידים, בהצטרפות לקבוצה, בביצוע רכישה בחנות מקוונת מבוססת פייסבוק ועוד.

איך מנתחים קמפיינים בפייסבוק?

ובכן, כל קמפיינר או בעל עסק המפרסם בעצמו מנתח את הקמפיינים בצורה שונה.

ניתן לנתח את הקמפיינים ולסדר את העמודות ישירות במנהל המודעות על פי הצרכים והיעדים של אותו קמפיין.

לעומת זאת כשמנהלים כמה חשבונות של לקוחות ניתן להשתמש בכלי המדהים של סופרמטריקס, ישנם המעדיפים לצפות ולנתח בנתוני הקמפיינים בגוגל דאטה סטודיו ויש כמובן שנוח להם יותר לקבל את הנתונים ישירות לגוגל שידס.

סופרמטריקס מתאימה גם לאנשים פרטיים שמנהלים חשבון פרסום 1 בלבד או שמנהלים פרסום בגוגל ופרסום בפייסבוק ועוד ערוצים אחרים ושניתן לקבל את המידע הזה בצורה ויזואלית ונוחה לקריאה וכל זה במקום אחד.

מאילו רכיבים בנוי קמפיין פייסבוק?

על מנת להקים ולבצע ניהול קמפיינים בפייסבוק אפקטיבי, תצטרכו, לכל הפחות, להגדיר את הרכיבים הבאים:

מטרה לקמפיין:

רגע לפני שאתם יוצאים לדרך עם הגדרת קמפיין פייסבוק (וכל קמפיין שהוא), תצטרכו להחליט מהי המטרה העיקרית שלכם בעצם ניהול הקמפיין: האם להגדיל את המודעות למותג שלכם? האם למקסם המרות? האם לצרף אוהדים חדשים לדף העסקי שלכם? האם למזער את העלות לקליק של גולש וליצור תנועה רבה ככל האפשר לאתר?
החלק הראשון הזה של הגדרת יעדים הוא קריטי מאוד ואני ממש לא ממליץ לבעלי עסקים או אנשי מקצוע לפרסם בלי שאתם יודעים את היעדים שלכם והם ברורים לכם ולעסק כמובן. וכמובן שהם מדידים, לדוגמא אם זוהי חנות איקומרס אתם צריכים לדעת שיש בידיכם את המידע מהרגע שהגולש מבצע אינטראקציה איתכם ועד שמסיים את הרכישה. כגון: צפייה במוצר, הוספה לעגלה, מעבר לתשלום, רכישה וערך הרכישה כמובן.

שיחה אחד על אחד עם שי

להצעת מחיר או ייעוץ השאירו פרטים

קריאטיב:

כאן תצטרכו לגייס את מיטב המוחות והכישרון של העובדים בעסק, או להתקשר מול גורם חיצוני שזו המומחיות שלו, על מנת לנסח, לטייב ולדאוג לכך שהטקסט שיקיים את המודעה יהיה אפקטיבי ויגרום לגולשים לבצע את הפעולה שלשמה הוגדר הקמפיין.

תמונה או וידאו:

אחד האלמנטים שמשפיעים בצורה הדרסטית ביותר על היכולת של קמפיין להמיר גולשים הוא הויזואל – כלומר, סט התמונות או הוידאו בהם נעשה שימוש במהלך הקמפיין. תמונה איכותית יכולה למשוך גולשים, לשכנע אותם להקליק על המודעה, לסקרן אותם, ולהפוך את המותג לזכיר במיוחד.
וידאו לעומת זאת מצויין לאינטראקציה הראשונית עם הגולש בעת ניהול קמפיין בפייסבוק/אינסטגרם וזאת כי אין דרך טובה יותר מלספר את הסיפור של המותג באמצעות סרטון.

תמחור:

בעת ניהול קמפיין בפייסבוק תוכלו לעשות שימוש במגוון הגדרות כדי להחליט כיצד ינוהל תקציב הקמפיין שלכם, כיצד הוא יתפזר במשך תקופת הקמפיין, מה יהיה המחיר המקסימלי שתהיו מוכנים לשלם לליד או להקלקה וכו'. חשוב להבין ואני רואה זאת לא פעם כשלקוחות מגיעים אליי, "הגדרתי לו יעד עלות להמרה של 10 שקל והוא נותן לי עלות המרה של 50 שקלים"… חברים, אפשר להגיד עד מחר לפייסבוק, גוגל או כל פלטפורמה אחרת מה היעד שלכם שתישארו רווחיים זה ממש לא אומר שהם יצליחו לבצע זאת וכמובן שלא תלוי בהם הכל יש המון משתנים כגון, קריאטיב, דף הנחיתה, תהליך הרכישה, ההצעה שלכם לגולש ועוד ועוד.

מיקום המודעות:

מודעות פייסבוק יכולות להופיע במגוון של מקומות על גבי הפלטפורמה, כחלק מהפיד במכשירי דסקטופ, כחלק מן הפיד במובייל, ובאמצעות מודעות צד בדסקטופ. לכל מיקום כזה ישנם היתרונות והחסרונות המאפיינים אותו.
חשוב לבצע בדיקה עוד מראש ואפילו טסטים היכן המודעות שלכם מבצעות טוב יותר ושם להשקיע יותר ובהתאם להפחית ואפילו להפסיק את הנדלן שרכשתם במיקום המודעות שלכם וזה כי חבל פשוט חבל סתם לתת לפייסבוק כסף בלי סיבה.

תזמון המודעה:

מתי תהיה המודעה פעילה? באילו ימים, שעות או תקופות? נתון זה קריטי להצלחת הקמפיין, שכן על המפרסם לדאוג שהמודעה תהיה פעילה בשעות הפעילות שבהן קהל היעד שלו פעיל. לא תמיד מתקיימת חפיפה בין שעות הפעילות של המותג לשעות הפעילות של הצרכנים השונים של המותג.
בנוסף יש לא מעט בעלי עסקים שעדיין לא העבירו את הארגון או העסק שלהם במיוחד עסקים קטנים לדיגיטלי לחלוטין, מה שאומר שאם לצורך העניין מדובר בחנות רהיטים ולחנות הזו אין חנות מקוונת שניתן להזמין אונליין וגם אין לה מקום להשארת פרטים.. מה שמשאיר את בעל העסק להיות זמין תמיד בשביל הלקוחות שלו מה שלא באמת יעבוד ולא מצב אידיאלי. אז פיתרון אחד זה לתת לגולשים את האופציה ליצור קשר באמצעות טופס או להפוך את האתר לאיקומרס וכך יוכלו הגולשים לבצע רכישה גם בשעות שהעסק אינו פעיל. פיתרון נוסף במידה ואין לעסק את האפשרות לשדרג את האתר (ורצוי שישדרג אם זה המצב) הוא פשוט להפסיק את קמפיין בפייסבוק בשעות בהם הוא לא פעיל ניתן להגדיר זאת בצורה אוטומטית ולתזמן את השעות בהם יפעל הקמפיין.

הגדרת קהל היעד:

מיהו קהל היעד שיחשף למודעה? מה מאפיין אותו? האם ניתן להגדירו במדויק? בחלק מן הקמפיינים, משימת הפילוח של קהל היעד תהיה קלה ופשוטה. במקרים אחרים, לא כל כך קל יהיה להגדיר באמצעות הפונקציות הקיימות את קהל היעד. פייסבוק מספקת מנגנון נהדר למפרסמים שבאמצעותו הם יכולים לבנות קהלי יעד דומים לקהלי יעד שעבורם עבד הקמפיין טוב בעבר. במקרים כאלו, עושה שימוש פייסבוק במנגנוני בינה מלאכותית, על מנת להרכיב קהלי יעד על פי מאפיינים כמו רמת המעורבות של גולשים, הסיכוי שיסכימו להצטרף לקבוצה או לבצע רכישה, ועוד.
לפני שאתם קופצים למנהל המודעות ומנהלים לכם קמפיין בפייסבוק, תבינו מיהו הקהל שלכם היטב, נתחו אותו, במידה ויש לכם כבר דאטה באתר והוא מחובר לאנליטיקס וכבר הגיעו לכם הזמנות או לידים ממנו אז מצויין! כי זה אומר שיהיה לכם הרבה יותר פשוט להבין לאיזה סוג של אנשים אתם צריכים לפרסם.

מי יכול להקים קמפיין פייסבוק?

בואו נשים את הדברים על השולחן ונהיה כנים: כל מי שיש לו חוש טכנולוגי בסיסי ורצון ללמוד, יכול להקים קמפיין בפייסבוק או קמפיין פרסום בגוגל, להשלים את ההגדרה שלו ולצאת לדרך.

האם זה הדבר הנכון לעשות? ובכן, בדרך כלל ממש לא.

הגדרת קמפיין על ידי אדם שאינו בקיא בניהול קמפיינים בפייסבוק תביא באופן ודאי לבזבוז רב של כסף במקרה הטוב, ולהזרמת תנועה לא איכותית ולא רלוונטית למותג במקרה הפחות טוב. בעת הגדרה של קמפיין פייסבוק, צריך לשים לב היטב לתזמור של כלל הרכיבים: הגדרה של קהל היעד בו יתמקד הקמפיין ולצד זאת הגדרת קהלים שיוחרגו מתצוגת הקמפיין, הגדרת התזמון הנכון, הקופי הנכון, הויזואל הנכון, ביצוע מבחני A/B על מנת לאמוד את אפקטיביות הקמפיין, שיפור מתמיד של רכיבים שונים בקמפיין, ובעיקר מדידת מידת ההצלחה של הקמפיין וניתוחו בכלים אנליטיים באופן עקבי וזאת לצורך שיפור הקמפיינים.

באמצעות המותג SFB ניהלתי לא מעט קמפיינים מוצלחים בארץ ובעולם ויישמתי בהם שעות ניסיון רבות. אם אתם מעוניינים למקסם את התוצאות של קמפיין הפייסבוק הבא שלכם, אני, שי כהן, מומחה פרסום בפייסבוק, יותר מאשמח לסייע.

מה היה לנו במאמר זה
שי כהן
שי כהן

עוסק בשיווק דיגיטלי למעלה מ 5 שנים, מנהל קמפיינים רווחיים ללקוחותיו, מומחה ביצירת אסטרטגיה שיווקית מנצחת, ועוזר לעסקים ומותגים להגיע ליעדים העסקיים שלהם.

לשתף זה לאהוב

שיחה עם שי

להצעת מחיר השאירו פרטים

מאמרים שיכולים לעניין אותך
google partner
שובר פרסום בסך 1,500 ש"ח מגוגל אדס

ממש לא מזמן גוגל אדס הודיעו כי יגדילו את סכום השובר אותו שותפי גוגל פרטנר יכולים להעניק ללקוחות חדשים אשר פותחים להם חשבון חדש בגוגל אדס מ- 300 ש"ח ל 1,500 ש"ח

שירותי קידום אתרים
אילו שירותי קידום אתרים מוצעים לעסקים

אם העסק שלך כבר מחזיק ברשותו אתר איכותי, חשוב שתדע שלא בטוח שזה הכל. שירותי קידום אתרים נועדו לוודא שכל ההשקעה שהשקעת בעת בניית האתר תהיה השקעה מועילה ותוביל לכך שכמה שיותר לקוחות ייחשפו לתכנים שאותם אתה מעלה באתר שלך. ישנם כמה מאפיינים שחשוב שתכיר כדי שהאתר שלך יוביל אותך כמה שיותר מהר להצלחה.

מחקר מילות מפתח בגוגל
איך לבצע מחקר מילות מפתח בגוגל

אחד הדברים החשובים ביותר עבור כל בעל עסק הוא כמובן אתר אינטרנט פעיל. עם זאת, גם לאחר שכבר בניתם אתר אינטרנט מושקע אתם צריכים לוודא שהלקוחות הפוטנציאליים שלכם נחשפים לקיומו ושאתם לא מפספסים אף לקוח. אחת הדרכים שיכולות לעזור לכם בזה היא שימוש נכון במילות מפתח. אם אתם לא יודעים על מה מדובר, כאן תקבלו את כל המידע.

קידום ממומן ביוטיוב
מהו קידום ממומן ביוטיוב?

פרסום ברשת הוא צעד שכל בעל עסק או מי שמעוניין לפרסם מוצר או שירות מסוים חייב לעשות. אחד המקומות החמים ביותר לפרסום הוא יוטיוב, אתר שיתוף הסרטונים הגדול בעולם. פרסום ביוטיוב כולל כמה אפשרויות ועל כולן תוכלו לקרוא במאמר שלפניכם. אז אם אתם מתלבטים לגבי פרסום ביוטיוב, איך זה עובד או אילו סוגי פרסום יש לנו שם, אני כאן כדי לעשות לכם סדר בכל מה שחשוב.

מערכת לניהול משימות
מהם מערכות ניהול המשימות הטובות ביותר

בשנים האחרונות קמו מספר מערכות שמאפשרות לכם לנהל משימות בצורה יעילה ביותר. בין אם אתם מנהלים מספר עובדים גדול, עסק או אפילו חברה, המערכות הללו יכולות להועיל לכם בצורה רבה. ניהול יעיל חוסל לכם זמן יקר וכמובן מוודא שכל משימה שצריכה להתבצע, מבוצעת. כאן תקבלו סקירה על המערכות הטובות ביותר שבעזרתן ניתן לנהל משימות.

להצעת מחיר

צרו קשר

ניתן לשוחח ישירות

פרטי יצירת קשר

שעות פעילות

א' - ה' - 9:00 - 18:00

החלטת להתקדם...
צעד חכם

החלטת להתקדם... צעד חכם

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

שי כהן SFB שיווק דיגיטלי

שנדבר על פרסום העסק שלכם בפייסבוק?

אני עוסק בפרסום ברשתות החברתיות מזה שנים רבות ומסייע לעסקים ומותגים להגיע להצלחה.

השאירו פרטים ואראה לכם איך אני עושה זאת גם עבורכם!

"הכל מתחיל ממשפך שיווקי נכון ומציאת קהל היעד שלכם"

שי כהן SFB שיווק דיגיטלי
דוא"ל
חזור אליי
whatsapp
וואטסאפ
התקשרות טלפון
050-3441221
התקשרות טלפון
שנשוחח
whatsapp
וואטסאפ
mail
חזרו אליי
שי כהן SFB שיווק דיגיטלי

תנו לי לעזור לכם להזניק את העסק

הלקוחות שלי מספרים שכבר בשיחת הטלפון הראשונה שלנו הם הבינו שאני זה הדבר הנכון לעסק שלהם.

ייעוץ או שאלה? אני כאן :)

נעים מאוד אני שי,
אני כאן לענות לכם על כל שאלה שמתעוררת אצלכם. גם אם בא לכם רק להתייעץ אתם מוזמנים.

אפשר כמובן גם לחייג – 050-3441221

אני שמח שהחלטתם להתקדם עם העסק

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם